NA PRODEJ
Zámecký statek s hospodářskými budovami a pozemky 

kraj Vysočina, okres Žďár nad Sázavou

obec Dolní Rožínka

 

FOTOGALERIE ZÁMECKÉHO STATKU

VIZUALICE STATKU

VIZUALICE HOTELOVÉHO RESORTU

PŮDORYS

Půdorysy si můžete stáhnout níže.

PLÁNEK NEMOVITOSTI

Katastrální mapa statku ZDE

Radek Halouzka - realitní makléř pro tuto nemovitost

zavolejte mi na tel.: 603 815 788 nebo napište na radek.halouzka@seznam.cz
0
m2
Zámecký statek
0
m2
Pole / orná půda
0
m2
Zámecká záhrada
0
m2
Stavební parcely

 

Zámecký statek Dolní Rožínka s hospodářskými budovami a pozemky - obec Dolní Rožínka

Exkluzivně Vám nabízím zámecký statek Dolní Rožínka s hospodářskými budovami a pozemky. Předmětem prodeje je historický zámecký statek po kompletní rekonstrukci s velkou investicí, samostatné komerční budovy, zemědělské pozemky s možností bytové zástavby zámecké zahrady vč. staveních parcel. Záměr využití celého komplexu je pojatý jako rozsáhlý komerční a turistický komplex. 

Zámecký statek je koncipován jako rekreační objekt s ubytováním, restaurací a zaměřením na jezdecký sport, turistiku a hippoterapii. 

Komerční budovy jsou přilehlé samostatné komerční budovy. V současné době slouží jako skladové prostory, výrobní prostory a část je využívána jako výstavní plochy a expozice zábavného parku. Na komerční budovy je zpracován projekt na ubytovací komplex se zázemím pro relax, wellnes, zábavu s možností využití pro seniory, nebo korporátní turistiku. Mezi budovami je velké nádvoří s možností zastřešení a atraktivního využití. 

Pozemky jsou celistvých 10 ha orné půdy, z části zatravněné, situovány na strategické poloze obce mezi dvěma zámeckými parky. V současné době jsou obhospodařovány (pro pěstování různých komodit i jako pastvina pro dobytek) a každoročně jsou čerpány zemědělské dotace. V záměru obce je odkoupení části pozemku na realizaci bytové zástavby. Projeven byl i zájem ze strany obchodních řetězců na výstavbu obchodního centra. Možností je i využití pro rekreační aktivity např. golfové hřiště. Pozemky jsou dostupné po zpevněné komunikaci s přímou návazností na státní komunikace.  

Pole / orná půda má výměru 97845 m2, pozemek zámecké zahrady se stavebními parcelami 45490 m2 a stavební parcely 5 x 102 m2 (pozemek je zasíťovaný - voda, elektřina).

Zámecké zahrady jsou celistvý pozemek 5 ha bývalých zámeckých zahrad a sadu. Pozemek navazuje na zámecký lesopark s historickým významem a dochovanými stavebními památkami. Na část pozemku zámeckých zahrad je zpracován projekt Tematického parku ke komerčnímu využití, který zahrnuje i přestavbu stávajících budov na ubytovací apartmány. Zámecká zahrada byla využívána pro venkovní výběhy koní a je zde zpracována projektová dokumentace na Tematický park pro trávení volného času. Součástí jsou i 4 ubytovací apartmány pro turistické účely. Vhodné pro čerpání dotací. 

Lokalita zámeckého statku má významné místo v historii obce a býval součástí přilehlého zámku panství rodu Mitrovských. V okolí obce je několik dalších, historicky významných památek z této doby.  
Mezi největší plusy lokality je strategické umístění v blízkosti zásadních turistických cílů na Vysočině. V těsné blízkosti se nachází strašidelný zámek Draxmoor, zábavní areál Šiklův mlýn s letní návštěvností až 100 tis. osob a v mimosezoně je vyhledávaným cílem pro firemní a kongresovou turistiku. 

 

POPIS BUDOV

Zámecký statek je ucelený komplex staveb s nádvořím a venkovní jízdárnou. Celý objekt je uzavřen budovami a zdmi. Vchodů do objektu je několik, a to jak na nádvoří, tak do budov. Celková rozloha 6880 m2. 

Hlavní objekt zámeckého statku má zastavěnou plochu objektu 1207m2. Objekt prošel celkovou rekonstrukcí, ta zahrnuje kompletní nové rozvody elektroinstalace, vodoinstalace s napojením na obecní kanalizaci, zaizolování celého objektu, nové střechy, okna i dveře. Je zde také solární ohřev teplé vody. Rekonstrukce byla řešena s přihlédnutím na zachování historického rázu zámeckého statku. 

Budova je rozdělena do základních 3 částí v 1. nadzemním podlaží a dalších prostor v 2. nadzemním podlaží.

Obytná část v 1. nadzemním podlaží - Byt správce 44,8 m2  2+1 se sociálním zařízením. Do bytu se vstupuje společným vstupem z nádvoří do chodby, kde je samostatný vchod do bytu. Společná ubikace se společným sociálním zázemím (dámy / páni), se nachází v zadní části obytné části, zahrnuje 3 pokoje a má přímý vstup do části s jízdárnou. Ubikace soužili pro ubytování dětí z jezdeckého oddílu. Sedlovna do které se vchází jak z části ubikace, tak z jízdárny.

Vnitřní jízdárna a stáje jsou přístupné dvěma vstupy z nádvoří a zadním vchodem s nájezdem, který se dá využívat jako technický vchod na návoz krmiva a odvoz odpadu. Je zde také ustájení 105 m2, aktuálně zařízeny 4 boxy, umývárna pro koně a ošetřovna. Do jízdárny je zajištěn bezbariérový přístup.

Společenské prostory obsahují restauraci vč. kuchyně a vstupního terminálu - recepce a vstupu do podkroví. 
Restaurace má společenskou místnost 150 m2, vchod z nádvoří a recepci i ze zázemím. V čele místnosti jsou nově postavena stylová kamna. Kuchyně se nachází v zadní části za restaurací. Je přístupná z venku i z restaurace. Místnost má potřebné stavební úpravy pro zařízení kuchyně (elektrické přípojky, vodoinstalaci apod.) Vstupní terminál se skládá z recepce, která má vstup z nádvoří, a přímou návaznost na další prostory. Zázemí a kanceláře se nachází v místnosti určené jako šatna, sklad a kancelář. Je zde také sociální zařízení. Do společenských prostor je zajištěn bezbariérový přístup

Část 2. nadzemního podlaží je podkrovní prostor nad celou budovou. Prostor byl plánován na další ubytovací část hotelového typu s kapacitou 45 osob. 

Podsklepení je cca pod 1/3 zastavěné plochy a nachází se v části pod bytovou jednotkou. Je přístupný z nádvoří. Sklep je historický, cihlový a udržovaný.  

Obytný dům / dvě bytové jednotky jsou dva samostatné byty, každý s vlastním vstupem. Dům je rekonstruovaný současně s celým statkem a zachovává stejný historický ráz komplexu zámeckého statku. Budova je zděná s celkovou výměrou 493 m2. Podkroví je plánované na dostavbu dalších ubikací. 

Byt 3+1 - vstupní chodba 11m2, pokoj s přístupem z chodby i samostatným vstupem 25,56 m2, pokoj 30,98 m2, pokoj / šatna 5,75 m2, kuchyň 11,14 m2  koupelna 9,76 m2 a chodba se schodištěm do podkroví 8,75 m2.

Byt 3 + kk - vstupní chodba 5,7 m2, pokoj s kuchyní 28,83 m2, pokoj 12,8 m2, pokoj 11,52 m2 a koupelna 1,96 m2.

Venkovní jízdárna s rozměry 40 x 20 m2 je oddrenážovaná s pískovým povrchem. Podél celé jízdárny jsou plné stěny, jízdárna je tak vhodná i pro začátečníky. 

Komunikace, příjezdová rampa - areál zámeckého statku je z velké části bezbariérový. Pohodlné přístupy do jízdárny i společenských prostor nabízí i možnost využití pro hippoterapii.  

Hospodářské budovy jsou rozsáhlé budovy bývalého kravína. Následně byl objekt odkoupem za účelem vybudování hospice a zábavně relaxačního centra. Celková rozloha pozemku s budovami je 9708 m2. Budovy a okolí bylo kompletně vyčištěno a proběhla základní sanitace a oprava střech. Jedna z budov a otevřený prostor mezi budovami byl v letech 2014 – 2016 využíván jako zábavní park s expozicemi světových destinací. Pro tyto prostory je vypracovaná kompletní projektová dokumentace na rekreační penzion se záměrem možnosti využití pro turistický ruch nebo seniory k trvalému bydlení s pečovatelskou službou. 

Dalším záměrem bylo vytvoření interaktivního zábavního parku pro veřejnost s možností ubytování. Variantou je také využití pro ustájení koní.Každá budova je na rozloze 80,1 x 10,5 m (856 m2), prostor mezi budovami je široký 20 m. Půdní prostory v budových mají železobetonové podlahy, jsou zavedené voda, odpady, elektřina i plyn. Součástí jsou 3 sila, aktuálně bez využití, bylo zde plánované řešení atraktivní vyhlídkové věže. Pod sily jsou garážové prostory s vlastními vjezdy. Na pozemku se nachází další samostatná budova, používaná jako sklad o výměře 178 m2 a budova bývalé vrátnice 59m2. K nemovitosti vedou zpevněné silnice s přímou návazností na státní silnice. 

CENA NEMOVITOSTI

Na vyžádání

V OKOLÍ

0
m
COOP
0
m
kadeřnictví
0
m
pizzerie
0
m
škola a školka

UMÍSTĚNÍ NEMOVITOSTI

KONTAKTUJTE REALITNÍHO MAKLÉŘE

V případě jakýchkoliv dotazů nebo domluvení osobní prohlídky mě prosím kontaktujte.

Radek Halouzka

realitní makléř této nemovitosti
tel.: 603 815 788